יום ראשון, 3 באפריל 2016

ניכור הורי ותלונות שווא

תלונות על אלימות והאשמות בפגיעה מינית בילדים היא אחד הכלים שבני זוג בתליכי גירושין קשים עושים בהם שימוש 

ד"ר ד. הוא רופא ילדים ידוע , במהלך גירושיו מאשתו הגישה זו תלונה למשטרה לפיה ד"ר ד, פגע מינית בביתו הקטנה. לאחר תהליך בדיקה וחקירה זוכה ד"ר ד, מכל חשד . לא קשה לתאר את המצוקה הנפשית והסבל שנגרם לד"ר ד. בשל התלונה והבדיקה ובנוסף הורי ילדים ששמעו על התלונה נמנע לשלוח אליו את ילדיהם לטיפול . ד"ר ד. מצא את עצמו מנותק מילדיו , מנודה מסביבתו וללא מקור פרנסה . הדוגמא של ד"ר דן היא חריגה וקשה מיוחד אבל לצערינו יש אלפי מקרים של תלונות שרובן המכריע מסתבר כתלונות שווא לפני כחצי שנה פורסמה בערוץ 10 במגזין של אשרת קוטלר כתבה על הדוקטור קריץ שכביכול קופחה ונגזלה על ידי בית הדין הרבני . הסיפור האמיתי הוא סיפור של הסתה הורית קשה כשהדוקטור קריץ גורמת לניתוק ילדי בני הזוג מאביהם במגמה להשיג נתח גדול יותר בחלוקת הרכוש המשותף , אחד הצעדים הראשונים שעשתה הגברת קריץ היה להגיש תלונה למשטרה על התעללות האב בילדי בני הזוג . בידעה שמדובר בטענת שווא שאין לה בסיס לא התיצבה הגברת קריץ בבית המשפט למשפחה לדיון בתלונה והתלונה נגנזה  ,  שלושה חדשים לאחר מכן שהתנהל דיון על משמורת הילדים שלפה הדוקטור את הצו שנזנח ווחזרה על הטענה שהאב מסוכן לילדים ולכן אין לאפשר לו להפגש איתם . בית הדין  קיבל את טענת האישה ומנע מהאב להפגש עם ילדיו עד שתבדק מסוכנתו כביכול והתוצאה - ניתוק האב מילדיו לתמיד .

שנים לאחר כן והדוקטר קריץ במקום לקבל את העונש המגיע לה ובראש ובראשונה גינוי ונידוי חברתי מוצאת את עצמה נישאת על כפיים על ידי הגברת קוטלרתיקון תקנה 2.5  בא מאוחר מידי לעשרות אלפי הקורבנות של תלונות השווא במהלך גירושים והוא איננו עושה דין צדק עם עושי מעשה נבלה כמו בת זוגו של דוקטור ד,  או הדוקטור קריץ אבל אולי בעתיד יחשבו כל אותם גברים ונשים העושים שימוש בתלונות שווא במהלך משפטי גירושים פעם נוספת  לפני שיעשו שימוש בנשק של תלונה למשטרה 

חשוב להבהיר ,חשוב שכל אישה או גבר המרגישים מאוימים באלימות או במעשה של סחיטה , יפנו למשטרה ויגישו תלונה ואין לקחת בנושא שום סיכון אבל בה במידה בואו ונזכור שבכל תלונת שווא יכול להגרם לצד שנגדו מוגשת התלונה נזק בל ישוער !

אין תגובות: